Philipek
Rehabilitacja i terapia
Zdrowie i funkcjonowanie Philipa bardzo szybko zaczęło budzić wątpliwości jego najbliższych. Nasz Podopieczny nie wskazywał bowiem palcem, nie zaczynał mówić, a nawet nie reagował na własne imię. Początkowo lekarze twierdzili, że wszystko jest w porządku, ale, pomimo upływu czasu, rozwój chłopca wciąż znacząco odbiegał od normy. Dopiero po przeprowadzce do Polski, gdy Philip miał 1,5 roku, okazało się, że mierzy się on z autyzmem dziecięcym.
Na przestrzeni lat lista diagnoz naszego Podopiecznego stawała się niestety coraz dłuższa. U Philipa stwierdzono bowiem niepełnosprawność intelektualną, ADHD, zaburzenia krzepliwości krwi, wadę wzroku czy koślawość stóp. Pomimo ciężkiej pracy i opieki wielu specjalistów chłopiec do dziś znacząco odstaje od swoich zdrowych rówieśników, ma trudności z nawiązywaniem relacji, a ze światem porozumiewa się z pomocą zaledwie kilku słów i sylab.
Na ten moment Philip uczęszcza do przedszkola terapeutycznego, a o sprawność walczy razem z psychiatrą, logopedą, psychologiem i szeregiem terapeutów. Droga do uzyskania wymarzonych postępów jest jednak długa i bardzo ciężka, a jedyną szansą na lepszą przyszłość chłopca jest dalsza praca pod okiem specjalistów. Tylko dzięki niej nasz Podopieczny będzie w stanie stopniowo pokonywać ograniczenia i zyskać bezcenną nadzieję na lepsze jutro.
-
27.08.2024Pliki pdf